הדגשים להוצאת רישיון עסק למסעדה

הדגשים להוצאת רישיון עסק למסעדה

הדגשים להוצאת רישיון עסק למסעדה

הדגשים להוצאת רישיון עסק למסעדה

כל מי שעומד לפתוח מסעדה, יודע כי השלב הראשון הוא להוציא רישיון עסק למסעדה. לא ניתן לפתוח בארץ מסעדות ללא רישיון עסק מתאים, מאחר והדבר נועד לשמור על ציבור הלקוחות ולמנוע הגשת מזון, שאינו ראוי לאכילה. מעבר לכך, רישיון עסק מבטיח לסועדים כי המקום שומר על כל נהלי הבטיחות וכי הוא עומד בכל התקנות המחמירות ביותר של מערך הכבאות.

אני אסתי אבלס ואני אשמח לסייע לכם להוציא רישיון עסק למסעדה בצורה המהירה והיעילה ביותר. אני הנדסאית אדריכלות, המתמחה ברישוי עסקים. אני מכירה את כל דקויות החוק ויודעת בדיוק על מה חשוב לתת את הדעת, במטרה לזרז את התהליך ולהימנע מתיקונים מיותרים בהמשך הדרך. מי שיבחר לתכנן את המסעדה שלו בצורה מקצועית, תוך כדי הקפדה על כל הדרישות של משרד הבריאות, יוכל להבטיח לעצמו שקט נפשי בהמשך הדרך.

רישיון עסק למסעדה – מה כולל התהליך?

החוק קובע כי כל מי שמעוניין לפתוח מסעדה, חייב להגיש בקשה לקבלת רישיון עסק, בטרם פתיחת המסעדה. כמובן שלצורך הגשת הבקשה יש צורך לעמוד בקריטריונים שונים, המבטיחים כי המסעדה עומדת בכל הנחיות הבטיחות ומקפידה לשמור על שלום הציבור ואיכות הסביבה. כאשר מדובר על מסעדה, יש צורך בנוסף קריטריונים הרגילים, לקבל אישור ממשרד הבריאות ומהרשות המקומית. לכן ההמלצה הכללית היא להגיש חוות דעת מקדימה ממשרד הבריאות, במטרה למנוע מצב של הוצאת כספים מיותרת.

רישיון עסק למסעדה

בצורה כזאת, ניתן להבין האם ניתן לממש את פתיחת המסעדה, בטרם תחילת תהליך קבלת הרישיון לעסק. במידה ומשרד הבריאות מצא כי המסעדה עומדת בתנאים הדרושים, ניתן להגיש בקשה לפתיחת עסק. במידה וכל המסמכים תקינים והעסק עומד בכל הדרישות של משרד הבריאות, ניתן לקבל אישור לקבלת רישיון עסק, אישור בתנאי מוקדם (בעל העסק חייב לעמוד בתנאים מסוימים לפני קבלת רישיון העסק) או אישור בתנאים (בעל העסק מקבל את הרישיון אך חייב לבצע תנאים מסוימים ולעמוד בלוחות הזמנים).

רישיון עסק למסעדה – דגשים שחשוב להכיר

לפי דרישות החוק יש צורך לעמוד בתנאים מסוימים, על מנת לקבל רישיון עסק למסעדה. שטח המבנה חייב להיות מעל 55 מ"ר, כאשר שטח המטבח חייב להגיע ל- 12 מ"ר והמחסן ל- 8 מ"ר. מעבר לכך, ישנה שורה ארוכה של תקנים מטעם משרד הבריאות, שבעל המסעדה חייב לעמוד בהם.

מומלץ להיעזר בשירותיו של איש מקצוע מיומן ומקצועי, המתמחה בתחום ויוכל לסייע לכם בקבלת הרישיון המיוחל. חשוב לבין כי אי עמידה בתנאים תגרום ללא ספק להוצאת כספים מיותרת, ולכן מומלץ למנוע זאת מראש.

אני אסתי אבלס – עיצוב ורישוי עסקים, אשמח לסייע ולייעץ לכם בנוגע לקבלת רישיון עסק למסעדה ותכנון המסעדה בהתאם לדרישות החוק. אשמח לסייע וללוות אתכם לכל אורך התהליך, במטרה לחסוך לכם זמן והוצאות מיותרות. לפרטים נוספים אודות רישיון עסק למסעדה, צרו קשר.

 

קראו עוד

צרו איתי קשר

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן