כמה עולה לפתוח עסק מזון – מה צריך כדי לפתוח עסק מזון?

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שבוחרים לפתוח עסק בתחום המזון. רבים מפנטזים במשך שנים על הקמת עסק בין אם זה בית קפה שכונתי שיפנק את תושבי האזור, דוכן מזון מהיר או לחילופין הקמת מסעדה שתתאים בתור בילוי איכותי לזוגות או למשפחות.

אך חשוב להבין כי על מנת לפתוח עסק מזון יש צורך להוציא רישיון עסק ולעמוד בקריטריונים שונים ובכלל כניסה אל עסקי המזון דורשת הכנה מוקדמת ולכן ההמלצה הכללית היא להיעזר באיש מקצוע שמתמחה בתחום, על מנת לזרז את התהליך ולפשט אותו ככל הניתן. 

שמי אסתי אבלס ואני מתמחה בעיצוב ורישוי עסקים, אשמח לסייע לכם לצלוח את התהליך של הקמת עסק בתחום המזון בצורה היעילה והמהירה ביותר.

אני בעלת ניסיון בתחום של תכנון ורישוי עסקים על פי כל התקנות והנהלים הרלוונטיים מטעם הרשויות.

אם אתם שואלים את עצמכם כמה עולה לפתוח מכולת, מסעדה, קונדיטוריה או כל עסק אחר בתחום המזון – המאמר הבא בשבילכם.

פתיחת עסק מזון – מה חייבים לדעת בתחום?

קודם כל, יש צורך להבין כי כל עסק המתמחה במכירת מזון נחשב לעסק מזון. מדובר על עסקים כדוגמת מסעדות, בתי קפה, מרכולים וכדומה.

על מנת להבטיח את פעילותו החוקית והבטיחותית של העסק, יש צורך להוציא רישיון עסק מטעם הרשות המקומית, רישוי עסקים הוא דבר שעלול להפוך לתהליך ארוך, מורכב ומייגע במיוחד.

מטרת הרישיון היא להבטיח כי מדובר על עסק בטיחותי, הפועל לפי חוק ועומד בכל התקנים המחמירים של משרד הבריאות.

חשוב לציין כי תכנון נכון של העסק בשלביו הראשוניים, יכול לחסוך לא מעט כסף וכאב ראש מיותר בדרך להקים עסק ובמיוחד עסק בתחום המזון.

לכן מומלץ לעבוד עם אדריכל המתמחה בתחום כבר בשלבי הבנייה של העסק, במטרה להבטיח כי השטח של העסק והחלוקה הפנימית שלו עומדת בכל הסטנדרטים הנדרשים לפי החוק.

בצורה כזו ניתן לזרז את תהליך האישור של רישוי העסק ולחסוך לא מעט התעסקות ובזבוז זמן מיותר.

כמה עולה לפתוח עסק מזון
הקמת עסק – כמה עולה לפתוח עסק מזון

להקים את העסק שלכם – כמה עולה לפתוח עסק מזון?

חשוב להבין כי העלות של פתיחת עסק מזון אינה אחידה, אלא תלויה במגוון רחב של פרמטרים שונים: משקאות, עלויות חומרי הגלם, ריהוט, תאורה ועוד ועוד. את כל זה חשוב לקחת בחישובים טרם הקמת עסק.

יש לזכור כי הוצאת רישיון עסק תלויה בלא מעט אנשי מקצוע שונים והתעסקות עם הרשויות הרלוונטיות, כך שהעלות משתנה בהתאם לגודל בית העסק, מורכבות הטיפול בבקשה שלו מול הגורמים המקצועיים, כמות אנשי המקצוע הנדרשים לצורך הוצאת כל האישורים הדרושים לקבלת הרישיון הנכסף.

מומלץ להיעזר בשירותיו של איש מקצוע מנוסה, במטרה להבטיח לעצמכם תהליך מהיר ויעיל יותר.

כמו כן, יש לזכור כי רק איש מקצוע שמבין כל מה שצריך לדעת על הקמת עסק בתחום יוכל למנוע מצב שבו בית העסק אינו עומד בדרישות המחמירות של הרשויות השונות.

לקבלת מידע נוסף על ייעוץ עסקי בתחום פתיחת עסק מזון, צרו קשר או השאירו פרטים ואשמח לסייע לכם להוציא רישיון עסק מזון במחיר האטרקטיבי ביותר.

אני הנדסאית אדריכלות המתמחה בתכנון ורישוי עסקים. אחת ההתמחויות המיוחדות שלי היא בתכנון בתי אוכל לפי הדרישות המחמירות של משרד הבריאות. כמו כן, אשמח לסייע לכם לתכנן נכון את בית העסק כבר בשלבי הבניה, במטרה לעמוד בכל התקנים הרלוונטיים. 

קראו עוד

מאפה הבית – גוש עציון

מאפה הבית – גוש עציון הקונספט את המאפיה הזו תכננתי על פי קונספט מאוד ברור שבעל העסק הציב: קו נקי נעים לעין, יוקרתי , בוטיקי

קרא עוד »

צרו איתי קשר

דילוג לתוכן