רישוי עסקים בתל אביב

כל מי שמתכנן להקים עסק חדש, חשוב שייקח בחשבון כי הוא יידרש להוציא רישיון עסק בכדי לאפשר לעצמו לפתוח את העסק באופן חוקי. במידה והעסק יופעל ללא הרישיון המתבקש ע"פ החוק, דבר זה יהווה כעבירה ויחשוף את בעל העסק לעונשים – העסק ייסגר ובעליו יידרש לשלם קנס כספי גבוה.

בכדי לבדוק אם יש צורך בהוצאת רישיון לעסק, יש לפנות אל מחלקת רישוי עסקים באותה רשות המקומית, אליה העסק משויך. רישיון העסק אמור להבטיח שבעל העסק נקט בכל האמצעים הנדרשים להפעלת עסק בצורה בטיחותית ותקינה, ע"פ מטרות חוק רישוי עסקים.

רישיון העסק הינו זמני ויש לחדש אותו אחת לפרק זמן מסוים – בהתאם לתוקף אשר נקבע בעבורו (לרוב מדובר על פרק זמן אשר נע בין שנה לבין 5 שנים). הדרך לרישוי עסקים, על שלביה השונים, יכולה להיות ארוכה ומלאת מהמורות, מהסיבה הזאת, בעלי עסקים רבים בוחרים להסתייע בחברה או באיש מקצוע המתמחה בנושא של רישוי עסקים בתל אביב או בכל עיר אחרת. 

חוק רישוי עסקים

חוק רישוי עסקים משנת 1968, קובע למעשה אלו עסקים אמורים להחזיק ברישיון העסק על מנת לפעול. סוגי העסקים אשר אמורים להחזיק ברישיון שונים ממדינה למדינה. רישיון עסק ניתן אך ורק לעסק אשר עבר בהצלחה את כל השלבים בדרך לקבלת רישיון העסק.

מטרת חוק רישוי העסקים, הינה לשמור על בטחון הציבור, על בריאותו ועל בטיחותו. על פי חוק רישוי העסקים, בעל העסק מחויב להציג את הרישיון במקום בולט. 

סוגים שונים של רישיונות עסק

אם גם אתם עושים את הצעדים הראשונים בעולם רישוי עסקים בתל אביב, חשוב שתדעו שקיימים סוגים שונים של רישיונות לעסק שחשוב להכיר ובין היתר:

  • רישיון עסק לצמיתות – רישיון קבוע, אשר אמור להיכנס לתוקף החל מיום ההוצאה שלו ולהישאר בתוקף – כל עוד הרישיון לא בוטל ע" רשות הרישוי.
  • רישיון תקופתי – רישיון אותו יש לחדש אחת לכל פרק זמן של בין שנה לחמש שנים.
  • רישיון זמני – רישיון אשר ניתן עד לקבלת רישיון העסק והינו תקף לרוב לתקופת זמן אשר איננה עולה על שנה. 

מי הם הגופים אשר אמונים על רישוי עסקים בתל אביב?

רישוי עסקים בתל אביב כמו גם בכל עיר או מועצה מקומית אחרת, מצריך מעורבות של גופים שונים ובין היתר: רשות הרישוי ברשות המקומית, גורמי רישוי עירוניים, משטרה, מכבי האש, משרד הבריאות, מי אביבים ועוד. 

כאמור, הדרך לקבלת רישוי עסקים בתל אביב או רישוי עסקים בירושלים, היא דרך לא קצרה אשר טומנת בחובה מספר שלבים, מערבת גופים רבים ועלולה לטמון בחובה מורכבויות שונות. בכדי לצלוח את הדרך על הצד הטוב ביותר, רבים מבעלי העסקים בוחרים כאמור להסתייע, באיש מקצוע אשר יעניק להם ייעוץ וליווי לאורך כל הדרך, החלה מהוצאת רישיון עסק ועד ניהולו בשוטף.

 

קראו עוד

מאפה הבית – גוש עציון

מאפה הבית – גוש עציון הקונספט את המאפיה הזו תכננתי על פי קונספט מאוד ברור שבעל העסק הציב: קו נקי נעים לעין, יוקרתי , בוטיקי

קרא עוד »

צרו איתי קשר

דילוג לתוכן