על משרד הבריאות ורישוי עסקים

לא מעט אנשים מעוניינים להבין לעומק את הקשר בין משרד הבריאות ורישוי עסקים. מדובר בעיקר על אנשים המעוניינים לפתוח עסק בתחום המזון, אך מגלים כי הדרך לשם ארוכה ומייגעת.

אני אסתי אבלס, הנדסאית אדריכלות ומתמחה בתכנון ורישוי עסקים. אני אשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום, במטרה לזרז את התהליך ולעבור אותו בצורה הפשוטה והיעילה ביותר. אני מקפידה על שקיפות מלאה לכל אורך הדרך, מספקת מידע מלא אודות ההיתכנות של קבלת הרישיון וכמובן מקפידה לבצע את כל המשימות במהירות המקסימלית, במטרה להימנע מעיכובים מיותרים. 

על משרד הבריאות ורישוי עסקים

כל מה שחשוב לדעת על משרד הבריאות ורישוי עסקים 

קודם כל, כדאי לדעת כי כל עסק בתחום המזון חייב להחזיק ברישיון עסק תואם, במטרה להבטיח לציבור הלקוחות שלו מזון טרי, שהוכן בצורה היגיינית, תוך כדי שמירה על ניקיון והקפדה על כל התקנים המחמירים ביותר. הדבר נכון עבור כל סוגי המסעדות, קפיטריות, בתי קפה, אולמות אירועים, מפעלי מזון ועוד.

כל בית עסק חייב לעמוד בתקנות הרלוונטיות עבורו, בהתאם לסוג ולגודל שלו. ההמלצה הכללית היא לפנות לאיש מקצוע המתמחה בתחום, במטרה להבטיח לעצמכם התנהלות נבונה ויעילה יותר מול משרד הבריאות. כדאי לציין כי לצורך הוצאת רישיון עסק יש להתנהל לא רק מול משרד הבריאות, אלא גם מול גורמים נוספים, כגון המחלקה לרישוי עסקים במועצה המקומית, משטרת ישראל, כיבוי אש ונציגי המשרד לאיכות הסביבה.

ההתנהלות מול משרד הבריאות ורישוי עסקים – כיצד לעשות זאת נכון?

על מנת לקבל רישיון עסק עבור כל סוג של עסק בתחום המזון, יש צורך לקבל את אישור משרד הבריאות. מעבר לכך, יש צורך למדוד את שטח בית העסק, להצטייד בתוכנית אדריכלית מפורטת, לאסוף את כל המסמכים והאישורים הנדרשים לצורך הגשת בקשה לרישוי בית העסק במועצה המקומית, לשלם אגרה ולעבור ביקורת המתבצעת על ידי גורמי הרישוי. רק לאחר מכן ניתן לקבל אישור לקבלת רישיון עסק.

כדאי לציין כי עסקים בתחום המזון חייבים לעמוד בתקנות מחמירות במיוחד, בהתאם לסוג המזון העתיד להימכר במקום. מומלץ להכיר את כל הדרישות של משרד הבריאות ולהתעדכן בהן לפני פתיחת העסק, במטרה להיערך לכך מראש ולהימנע מהוצאות מיותרות בהמשך הדרך. תהליך הרישוי מתחיל מאישור מקדמי של משרד הבריאות, כאשר המטרה היא לקבל אישור ראשוני לתכנון בית העסק המוצע ובהתאם לכך להתחיל את השיפוץ במקום. לאחר קבלת האישור המקדמי, מגיעות דרישות שונות שיש צורך ליישם בעסק, כמו למשל התקנה של מפריד שומנים, מנדף ועוד. 

ליווי מקצועי מאפשר לצלוח את תהליך קבלת רישיון העסק בצורה הקלה והמהירה ביותר. אני אסתי אבלס ואני אשמח לסייע וללוות אתכם לכל אורך התהליך. מעבר לידע ולוותק שלי בתחום, יש לי היכרות עמוקה עם כל הדרישות של משרד הבריאות ועם גורמים שונים, שיכולים לסייע ולזרז את התהליך. למידע נוסף, צרו קשר.

קראו עוד

מאפה הבית – גוש עציון

מאפה הבית – גוש עציון הקונספט את המאפיה הזו תכננתי על פי קונספט מאוד ברור שבעל העסק הציב: קו נקי נעים לעין, יוקרתי , בוטיקי

קרא עוד »

צרו איתי קשר

יצירת קשר
דילוג לתוכן