על תכנון מפעל – דגשים חשובים

הקמת מפעל מהווה עניין לא פשוט, מאחר ויש צורך לקחת בחשבון לא מעט גורמים שונים. קודם כל, יש צורך להשקיע לא מעט משאבים בהקמת המפעל שלכם, אך מעבר לכך, יש צורך לתת את הדעת לתכנון המדויק שלו. ללא הקפדה על תכנון המפעל בהתאם לתקנות הנדרשות, תתקשו לקבל את רישיון היצרן הנכסף. מעבר לכך, יש לזכור כי תהליך הוצאת רישיון עסק נחשב לתהליך ארוך ומייגע באופן כללי, אך כאשר מדובר על מפעלים, התהליך הופך למסורבל ובירוקרטי יותר מהרגיל. לכן חשוב להיות מודעים לכך מראש, מאחר ותכנון יעיל ומדויק של המפעל, לפני תחילת ההקמה שלו, תבטיח לכם זירוז הליכים בקבלת רישיון העסק, לצד חיסכון משמעותי בהוצאות מיותרות. 

אני אסתי אבלס – עיצוב ורישוי עסקים – אשמח לסייע לכם בתכנון המפעל הרלוונטי עבורכם, במטרה להקל עליכם להוציא רישיון עסק. אני הנדסאית אדריכלות, המתמחה בתכנון ורישוי עסקים, תוך כדי הקפדה על כל התקנות הנדרשות. 

על תכנון מפעל - דגשים חשובים

תכנון מפעל – על מה חשוב לתת את הדעת?

קודם כל, כדאי לדעת כי לצורך קבלת רישיון היצרן ורישיון העסק, יש לבצע את כל ההליך הנדרש בצורה מקצועית ויעילה, מאחר ומחסור בטופס או באישור מסוים, עלול לתקוע את כל התהליך ולגרום לעיכובים מיותרים. כמו כן, יש להקפיד על הגשה מדויקת ונכונה של כל הנתונים, בהתאם לסדר הנדרש. יש לזכור כי מדובר על תהליך מורכב יותר, מאשר תהליך הוצאת רישיון עסק עבור עסקים קטנים, לכן כמעט ולא ניתן לעבור את התהליך, ללא ליווי מקצועי מאיש מקצוע המתמחה בתחום. רק איש מקצוע המגיע מהתחום ומכיר אותו לעומק, יוכל לסייע לכם לקבל את כל האישורים הדרושים מכל הגורמים הרלוונטיים, במטרה להגיש בקשה מסודרת, המכילה את כל הטפסים וכל האישורים, למועצה המקומית.

תכנון מפעל – כיצד מתבצע התהליך בפועל?

תהליך תכנון מפעל וקבלת רישיון מורכב ממספר שלבים, כאשר בשלב הראשוני מתחילים לחפש את השטח המתאים ביותר עבור המפעל, מאחר והשטח הנבחר חייב לעמוד בכל התקנות הנדרשות. מעבר לכך, יש לוודא עם מחלקת רישוי העסק, כי הנכס מתאים בייעודו להקמת המפעל וכי הקרקע מתאימה לכך, מבחינת תוכנית בניין עיר.

בנוסף, יש לקבל תוכנית מפורטת ומדויקת של כל שטח המפעל, לשם הגשת לאישור בנשרד הבריאות. התוכנית חייבת להכיל תכנון יעיל של חלקי המפעל השונים, לצד פירוט מדויק של ייעוד המפעל, סוגי המחלקות שהוא מכיל, המיקום של כל מחלקה בשטח וכדומה. 

אני אסתי אבלס – עיצוב ורישוי עסקים אשמח לסייע לכם בתחום של תכנון מפעל ובזירוז תהליכי הוצאת רישיון העסק הנדרש. אני מחזיקה בוותק וניסיון של שנים בתחום ומכירה את כל הנהלים וכל הגורמים הרלוונטיים, לצורך עבודה יעילה וחלקה יותר. למידע נוסף, צרו קשר.

קראו עוד

מאפה הבית – גוש עציון

מאפה הבית – גוש עציון הקונספט את המאפיה הזו תכננתי על פי קונספט מאוד ברור שבעל העסק הציב: קו נקי נעים לעין, יוקרתי , בוטיקי

קרא עוד »

צרו איתי קשר

יצירת קשר
דילוג לתוכן