מה התקנות אומרות לגבי פתיחת עסק מזון?

פתיחת עסק מזון מחייבת הוצאת רישיון עסק מזון, מאחר ולא ניתן לפתוח בארץ מסעדה, דוכן פלאפל או מכולת, ללא רישיון מתאים. המטרה הראשונית היא כמובן להגן על הלקוחות, מאחר ואף אחד לא היה רוצה לאכול בבית קפה, שאינו מקפיד על טריות המזון או על תנאי אחסון נאותים. לכן רישיון עסק מאפשר ללקוחות לאכול במקום בצורה חופשית ונינוחה יותר, מאחר והרישיון מבטיח כי מדובר על מקום שעמד בכל התקנות המחמירות ביותר, הן בתחום הבטיחות והן בתחום ההגשה, האחסון והבישול של המזון. עם זאת, יש לזכור כי הוצאת רישיון עסק מצריכה לא מעט זמן, סבלנות והתמודדות עם בירוקרטיה, לכן מומלץ להיעזר בשירותיו של איש מקצוע מנוסה ומקצועי.

אני אסתי אבלס – עיצוב ורישוי עסקים ואני אשמח לסייע לכם להוציא רישיון עסק, במטרה לפתוח עסק בתחום המזון. אני מכירה היטב את כל התקנות ואת כל הדרישות הרלוונטיות ואשמח לסייע וללוות אתכם לכל אורך הדרך, במטרה לייעל את התהליך ולהפוך אותו למהיר יותר.

מה התקנות אומרות לגבי פתיחת עסק מזון?

פתיחת עסק מזון – מהן התקנות הרלוונטיות?

לא כל מקום יתאים לדרישות ולתקנות של משרד הבריאות, לכן מומלץ לעבוד עם איש מקצוע, שמגיע מהתחום ומכיר אותו לעומק, במטרה להבין מראש את היתכנות הפרויקט והיכולת לחסוך בהוצאות מיותרות. רק אדריכל שמתמחה בתחום, יוכל להבטיח לכם תוכנית אדריכלית של העסק, בהתאם לצורך לחלק את השטח בצורה הפרקטית ביותר ובהתאם לדרישות משרד הבריאות. כמו כן, כדאי לדעת כי סוגים שונים של בתי אוכל מחויבים לעמוד בתנאי סף שונים. למשל, על מנת לפתוח פיצרייה יש צורך להתקין מנדף מעל מתקני האפייה, לקבל אישור ממשרד הבריאות לגבי עמידה בתקן של התנור וציוד המטבח ולחלק את השטח בהתאם לנתונים ספציפיים. לעומת זאת, לצורך פתיחת מזנון, יש צורך להחזיק בכיריים עד 4 להבות ומי שמעוניין לפתוח בית קפה, יאלץ להתקין לפחות שני כיורים ושני משטחי עבודה. כמו כן, יש צורך להקצות שליש מגודל המטבח להדחת כליים ולייבושם.

פתיחת עסק מזון – באלו תקנות תאלצו לעמוד?

כל אחד מבתי העסק השונים חייב להכיל שטח מינימלי, שיוקצה עבור מטבח, מחסן, אזור שירות ומכירה. השטח משתנה מבית עסק אחד למשנהו, בהתאם להגדרה שלו, לכן השטח המינימלי הדרוש לכל בית עסק יהיה שונה, ויש לוודא מראש כי המבנה שבחרתם מתאים למטרות שלכם. למשל, לצורך קבלת רישיון עסק לפלאפל יש צורך ב- 31 מ"ר לפחות ואילו לצורך רישיון עסק לבורקס, תאלצו להתארגן על 39 מ"ר לפחות. כמו כן, ישנן הנחיות ברורות מה מותר ומה אסור למכור בבית העסק.

אני אסתי אבלס – עיצוב ורישוי עסקים אשמח לסייע וללוות אתכם בכל תהליך פתיחת עסק מזון. אני מחויבת לשקיפות ולמקצועיות, לצד עבודה יעילה ומהירה ושירות אדיב. למידע נוסף, צרו קשר.

קראו עוד

מאפה הבית – גוש עציון

מאפה הבית – גוש עציון הקונספט את המאפיה הזו תכננתי על פי קונספט מאוד ברור שבעל העסק הציב: קו נקי נעים לעין, יוקרתי , בוטיקי

קרא עוד »

צרו איתי קשר

דילוג לתוכן